İLETİŞİM

Design Week Türkiye

İstanbul Haliç Kongre Merkezi
Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No.19 34445
Beyoğlu / İstanbul / TÜRKİYE

info@designweekturkey.com

10.ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI

 

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği’nin 2012 yılında birincisini düzenlediği ve her yıl düzenlenmeye devam eden Ulusal Gemi ve Yat Tasarımı Yarışması’nın 10.’sunun Ödül Töreni 14.12.2021 tarihinde İstanbulda Crowne Plaza Asia Hotel’de T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Rıza Tuna Turagay’ın teşrifleriyle gerçekleşti.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden bireysel ve grup çalışması ile bir araya gelen 25 öğrencinin hazırlamış olduğu 12 proje jüri üyelerinin takdirine sunulup ilk üç projeye ödülleri takdim edildi.

T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Rıza Tuna Turagay’ın takdim etmiş olduğu 40.000 TL tutarındaki Birincilik Ödülü, “Kırlangıç Kuşu” konseptiyle Maltepe Üniversitesi öğrencisi Kadriye Kumru Bereket ve Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Halil Necati Karaca’nın hazırlamış olduğu Hirundo projesine verildi.

20.000 TL tutarındaki İkincilik Ödülü Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Sn. Başaran Bayrak’ın takdimiyle Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Rahmi Murat Dural, Ahmet İzzet Kurtuluş ve Tufan Koftar’ın hazırlamış olduğu Polaris V39 isimli projesi layık görüldü.

10.000 TL tutarındaki Üçüncülük Ödülü Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Sn. Salih Zeki Çakır’ın takdimiyle Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Hilal Ak ve Sarp Gürenli’nin “Yavaşça Acele Et” felsefesiyle hazırlanmış olan Festina Lente projesine verildi.

Dökümanı İndir

YUKARI ÇIK