İLETİŞİM

Design Week Türkiye

İstanbul Haliç Kongre Merkezi
Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No.19 34445
Beyoğlu / İstanbul / TÜRKİYE

info@designweekturkey.com

PROGRAM

 

17 Aralık Cuma

Açılış Konuşmaları

Design Week Türkiye’nin açılış konuşmaları TİM Başkanı İsmail GÜLLE ve TC. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet MUŞ tarafından gerçekleştirilecektir. 

Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ödül Töreni

Heyecanla beklenen “Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri Ödül Töreni” kapsamında tasarımın en iyileri seçilecek.

WDO Paneli

WDO Paneli’nde WDO’nun misyonu, gelecekteki projeleri açıklanacak. Ayrıca bu panelde, İstanbul’un Dünya Tasarım Başkenti olması da gündeme gelecek. Gelecekte tasarımın evrileceği yönü merak edenler de bu panelde doyurucu yanıtlar bulacak. 

Türkiye’den Dünya’ya Moda Tasarımı

Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarının yer aldığı panelde, Türk moda tasarımının dünü, bugünü ve geleceği masaya yatırılacak. Dünyaya açılan temsilcilerimiz, ulusal ve uluslararası vizyonun ayrıntılarını sunacak. 

Gastronomi ve Tasarım

Gastronomi ve Tasarım panelinde, gastronominin önemli isimleri bir araya geliyor. Gastronomide tasarımın şifrelerinin aktarıldığı panelde, sofra tasarımından yemek tasarımına uzanan yelpazede hem mideye hem göze hitap eden başarının olmazsa olmazları paylaşılacak. 

Mücevherde Tasarım

Mücevherde Tasarım panelinde, değerli taşların mücevhere dönüşme serüveni paylaşılacak. Trend yaratan tasarımlardan kişiye özel tasarımlara varan bir alanda tasarımcının konumlandığı noktaların da konuşulacağı panel, mücevher tasarımı alanında merak edilen soruların yanıtlarına sahne olacak. 

ArGe ve Teknolojide Endüstriyel Tasarım

ArGe ve Teknolojide Endüstriyel Tasarım panelinde  “Yeni Dünyada, teknolojide endüstriyel tasarımın gereksinimleri nelerdir?”, “Yapay zekanın tasarıma entegrasyonu nasıl gerçekleşmektedir?”, “Teknolojide endüstriyel tasarımda geri dönüşümün ağırlık kazanması için ne gibi adımlar atılmaktadır?” gibi soruların yanıtları aranacak.

Tasarımda Çevre ve Sürdürülebilirlik

Tasarımda Çevre ve Sürdürülebilirlik panelinde, daha az tüketim ve daha güvenli ortamlar yaratmak için tasarımın üstlenebileceği roller, insanın doğayla uyumunda tasarımın etkisi gibi konular masaya yatırılacak. Seçkin isimler tüketim ve tasarım ilişkisini de ele alacak. 

 

 

18 Aralık Cumartesi

Oyun Kurucular

Dijital oyunların etkileyici tasarımlarının sırları, oyun severleri kendi dünyasına çeken yapılar kurmanın püf noktaları, Oyun Kurucular panelinde gündeme gelecek. Oldukça büyük bir sektör olan dijital oyunlarla ilgili merak edilen konular yetkin konuklar tarafından ele alınacak. 

Markalaşmada Tasarımın İzleri

Markalaşma serüveninde tasarımın oynadığı rol, bir marka yaratmada görsel çalışmanın gücü ve etkisinin konuşulacağı panel, tasarımcıların yanı sıra bir marka yaratmak isteyen ya da markasını geliştirmek isteyen tüm girişimcilerin de ilgisini çekecek.

Stratejik Tasarımın Kurumsal Dünyadaki Yeri

Tasarım alanında farklı sektörler ve hedeflere uygun stratejik yaklaşımların ele alınacağı panel, profesyonel bir anlayışın nasıl olması gerektiğini ortaya koyacak. Kurumsal dünyanın bir iletişim aracı olarak tasarımı kullanma yolları çarpıcı örneklerle ele alınacak. 

İhracatçı Birlikleri Ödül Töreni

Türkiye’nin önde gelen ihracat temsilcileri tarafından dağıtılacak olan ödüller, tasarıma yön veren vizyoner isimleri ortaya çıkaracak. 

Kentlerde Mimari Tasarımın İzleri

Kentlere damgasını vuran tasarımlar, bir kent tasarımında olmazsa olmazlar, şehir yaşamını kolaylaştıracak ve o şehrin sakinlerine artı değer katacak tasarımlar… Kentlerde mimari tasarım alanında uzman isimler, herkesin hayatına dokunan bu alana mercek tutuyor.

Dijitalde Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Gelişen e-ticaret ile birlikte, dijital dünyada kullanıcı deneyimi oluşturmanın yolları ve tasarımın bu alandaki etkisi oldukça ilgi çekecek konu başlıkları ile dinleyicilerle buluşacak. Yükselen tasarımlar, yeni dünyanın yeni ihtiyaçları ve kullanıcı deneyimleri farklı etkenler olarak nasıl bir araya geliyor, hangi optimum noktada birleşiyor? Bu kritik soruların yanıtları aranacak.

Resim ve Tasarım

Tasarımı bir sanat alanında görebilmek için farklı açılımlar sunacak olan Resim ve Tasarım paneli, temel yaklaşımları yeniden hatırlatacak. Denge, alan kullanımı, ışık, oran ve uyum ile estetik yaklaşımlar tasarımda başarıya ulaşmanın inceliklerini vurgulayacak.

YUKARI ÇIK