İLETİŞİM

Design Week Türkiye

İstanbul Haliç Kongre Merkezi
Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No.19 34445
Beyoğlu / İstanbul / TÜRKİYE

info@designweekturkey.com

ATHİB 10. DOKUMA KUMAŞ TASARIM YARIŞMASI

 

Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından yaratıcı, yenilikçi ve özgün tasarımlarıyla genç tasarımcıların desteklendiği “dokuma kumaş” alanında düzenlenen bir yarışmadır.

YARIŞMANIN AMACI NEDİR?

Akdeniz Tekstil Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (ATHIB) tarafından bu sene onuncusu (10.) düzenlenen yarışmanın amacı; tasarımcı adayı öğrencileri, bilgi ve beceriyi ürüne dönüştürebilecekleri tasarım ve endüstriyel üretim içeren süreçlerde deneyim kazandırmak, yenilikçi ve özgün tasarımları ile kendilerini ifade etme şansı vermek, dokuma kumaş sektörü ile buluşturarak mesleki gelişimlerini desteklemek ve Türk tekstil sektörünün geleceğine katkıda bulunmaktır. 

KİMLER KATILABİLİR?

“ATHİB-  Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması”na; Üniversitelerin Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil Mühendisliği bölümlerinde okuyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Lisans öğrencileri ile bu bölümlerden son 1 yıl içerisinde mezun olanlar başvuru yapabilir. Ayrıca Üniversite enstitülerinin Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil Mühendisliği programlarında Yüksek Lisans, Sanatta Yeterlik veya Doktora düzeylerinde öğrenci olanlar da katılabilir. (Yüksek Lisans, Sanatta Yeterlik veya Doktora düzeylerinde öğrenci ancak beraberinde akademik kadroda görevli olanlar yarışmaya başvuru yapamaz.)

YUKARI ÇIK